#5 Komunisti přišli 1948

Možná už vás napadlo, jak jsme mohli dopustit, aby to tady ti komunisti celé ovládli. O.K. tak pěkně popořádku, dnes to musí být trochu delší.

Stalo se to v roce 1948, takže já jsem ještě nebyl na světě a našim rodičům, vašim dědečkům a babičkám byl tak maximálně rok až dva, jestli vůbec. Takže komunisty k moci pustili moji prarodiče a vaši praprarodiče milé děti. Ale nemůžeme jim to mít úplně za zlé.

Stalo se to totiž necelé tři roky po válce. Po druhé světové válce. Němci, v čele s Adolfem Hitlerem za válku zplundrovali skoro celou Evropu a díky nim zemřelo přes sedmdesát milionu lidí po celém světě a celé to stihli během šesti let! Je to jako 7 Českých republik ve kterých by všichni lidi i děti byli zavražděni a nezůstalo by tu vůbec nic. Tohle byla od Němců neskutečná sviňárna a bude se to s nimi táhnout ještě spoustu let. To jen tak odčinit nejde.

Němcům jednoduchý začátek války umožnili Britové, Italové a Francouzi tzv. Mnichovskou dohodou, kde nás jednoduše hodili přes palubu. Slíbili Hitlerovi kus našeho Československého území dát úplně bez boje za to, že budou mít v Evropě klid. Až později pochopili, že mu naletěli.

V našem tehdejším Československu zemřelo přes 360 tisíc našich lidí. Jako kdyby zmizelo celé Brno. Hodně to odnesli naši severní sousedi Poláci, ti přišli o 6 miliónů svých lidí – jako pět kompletně vyvražděných měst o velikosti Prahy. A o úplně nejvíc přišli Rusové z tehdejšího Sovětského svazu. Ti přišli o více než 23 milionu lidí. V dnešním Rusku neexistuje téměř žádná rodina, ve které by nezemřel ve válce alespoň jeden její člen. Je to pochopitelně pro ně silné téma i dnes. Stejně silné je to i pro dnešní Němce. Způsobili sice válku, ale zemřelo jich přes 7 miliónů – naprostá většina mrtvých chlapů válku nechtěla, ale Hitlera museli poslouchat. A teď pozor a to je hodně důležité pro budoucí pochopení souvislostí – Rusové na začátku války s těmi Němci spolupracovali. Takže za vznik války mohli také. Pak si to ale rozmysleli, protože Němci je podrazili – chtěli dobýt i jejich ruské území a v ten moment začali Rusové bojovat na naší straně. Ve finále jsme jim odpustili a díky nim a Američanům a Britům (a taky spoustě statečných Čechoslováků, kteří před Němcema utekli do jiných zemí bojovat za naši vlast! – o tom někdy později) se podařilo válku nakonec vyhrát. Blbé na tom bylo, že se Rusové dohodli s Američanama, že si po válce rozdělí i vliv na jednotlivé země, no a my jsme chytli černého Petra. Rusy. A jelikož u nich vládli komunisti, takzvaní bolševici, tak bylo jen otázkou času, kdy si v Československu najdou spřízněné duše a ten zvrhlý komunismus dostanou i k nám…

Takže život po válce v našem tehdejším Československu byl pro vaše praprarodiče hodně těžký. Všechno zničené, rozbombardované, nic nefungovalo, bylo málo jídla, málo peněz a tak. A protože už si nepřáli nikdy žádnou válku, jen žít v míru, tak začali přemýšlet, jestli by skutečně ten komunismus nějak tady nefungoval. Že bychom se mohli mít dobře tak nějak všichni.

A za téhle situace toho komunisti využili a totálně bez nějakých svobodných voleb, kde hlasujete o tom, kdo tu zemi bude nějaký čas řídit, se chopili v únoru 1948 absolutně neférově, takzvaným pučem, moci (hlavním stůjcem puče byli estébáci zde). No a hned za pár týdnů kompletně změnili pravidla hry, přepsali Ústavu – což je hlavní zákon, ve kterém je napsáno jak se budeme navzájem všichni chovat. A přepsali  ji tak, aby už je nikdo nikdy nemohl v řízení naší země vystřídat. A téměř obratem začali spolupracovat s těmi ruskými bolševiky a začali se od nich učit samé nepěkné věci, třeba jak hlídat lidi, jak je strašit, mučit, věznit a ty hodně nepohodlné i zabíjet. A vydrželo jim to téměř 41 roků…

Tohle je legendární projev toho největšího komoušskýho xindla (nepleťte s xindlem X:) té doby, Klementa Gottwalda kdy říká legendární větu „právě se vracím z hradu…„. Do té doby to byl jen premiérem a po tomhle převratu se z něj stal prezident. Historie se možná bude opakovat… Nechal zavraždit desítky svých odpůrců, ale i nevinných lidí včetně neskutečně statečné Milady Horákové a faráře Josefa Toufara (vygooglete si):

 

Připojte se k diskuzi

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *